Wiadomości
LEŻAJSK

Mieszkania SIM w Leżajsku

26 lip · 18:00
Mieszkania SIM w Leżajsku

Leżajsk dołącza do podkarpackich miast, w których powstaną budynki wielorodzinne w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Spółki SIM tworzą samorządy i Krajowy Zasób Nieruchomości. Nowy rządowy program ma wspomagać budowę mieszkań z przystępnym dla mieszkańców czynszem. Inicjatywa otrzymuje wsparcie finansowe budżetu państwa.

W Leżajsku mają powstać dwa bloki w rejonie ulic Wyspiańskiego i Broniewskiego. W każdym będzie od 30 do 50 mieszkań. Dokładna liczba ma być znana po wykonaniu prac projektowych. Budowa mieszkań ma się rozpocząć w przyszłym roku. Pierwszy blok ma być gotowy w ciągu 1,5 roku. Z ankiet, które miasto otrzymało wcześniej od mieszkańców, wynika, że zainteresowanych nabyciem własnego lokum jest 170 osób.

Spółka SIM Podkarpacie wybuduje blisko 1200 mieszkań na terenie gmin: Boguchwała, Dynów, Jarosław, Leżajsk, Miejsce Piastowe, Nowa Sarzyna i Sędziszów Małopolski. Będą przeznaczone dla osób nisko i średnio zarabiających, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotetycznego.

Fot. archiwum

26 lipca ·  18:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez