Wiadomości
STALOWA WOLA

1250 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

1 lut · 17:07
1250 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

W Stalowej Woli zostanie wybudowanych 1250 mieszkań na nowym osiedlu w Charzewicach. To element strategii budownictwa mieszkaniowego, która ma zatrzymać dramatyczny spadek liczby ludności. Co roku miastu ubywa ok. tysiąca mieszkańców.

Władze Stalowej Woli podpisały dziś porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie powołania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. W ramach SIM na powierzchni ok. 20 hektarów w Charzewicach powstanie nowoczesne osiedle. Inwestycja o wartości 300 milionów złotych może otrzymać 60 procent środków w ramach bezzwrotnej dotacji z budżetu państwa. Przewiduje to nowy rządowy program budownictwa mieszkaniowego dla średnich miast, którego zasady przedstawił w Stalowej Woli wicepremier Jarosław Gowin. Samorządy, które powołają Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe mogą liczyć w tym roku na 1,5 miliarda złotych wsparcia z budżetu państwa.

Budowa bloków w stalowowolskich Charzewicach ma ruszyć wiosną przyszłego roku. Mieszkania mają być przeznaczone dla rodzin, które mogą opłacać czynsz, ale nie stać ich na kredyt hipoteczny.

1 lutego ·  17:07

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez