Wiadomości
TARNOBRZEG

Motocyklista uciekał przed policją

11 kwi · 14:03
Motocyklista uciekał przed policją

Do 5 lat więzienia grozi motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami drogówki.

Do zdarzenia doszło wczorajszego popołudnia w miejscowości Ślęzaki pod Baranowem Sandomierskim. Jak informuje podkarpacka policja 66-letni mężczyzna, jadąc drogą, nie używał kasku ochronnego, dodatkowo nie posiadał maseczki na twarzy zasłaniającej nos i usta. Mundurowi postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Jednak ten, widząc policyjny radiowóz, nagle przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Motocyklista przyspieszył, wyprzedzał inne pojazdy i dalej uciekał. W pewnym momencie zjechał na drogę gruntową, a następnie przez kładkę rzeczną wjechał na wał. Policjanci zatrzymali radiowóz i pieszo kontynuowali pościg. W tym czasie kierowca stracił panowanie nad motocyklem, wjechał w orne pole, przewrócił się i został przygnieciony przez motocykl.

Policjanci zatrzymali pirata drogowego. To mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Badanie urządzeniem wykazało u motocyklisty 0,16 promila alkoholu w organizmie.

Odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz brak maseczki zakrywającej usta i nos.

Fot. archiwum

11 kwietnia ·  14:03

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez