Wiadomości
TARNOBRZEG

Na pomoc pogorzelcom z Grębowa

3 gru · 07:36
Na pomoc pogorzelcom z Grębowa

60 tysięcy złotych przekazał Sejmik Województwa Podkarpackiego na pomoc dla pogorzelców z Grębowa w powiecie tarnobrzeskim. Do dużego pożaru doszło tam w listopadzie tego roku. W płomieniach stanęły domy dwóch rodzin. Po jednym z nich zostały tylko zgliszcza, natomiast budynek sąsiadów został częściowo zniszczony.

Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra zwraca uwagę, że wsparcie ze strony sejmiku jest bardzo cenne  ponieważ nadchodzi zima i z pomocą dla pogorzelców trzeba się spieszyć. Rodzina, która ucierpiała w mniejszym zakresie mieszka w domu z całkowicie zniszczoną przez pożar kotłownią i instalacją grzewczą, ratując się agregatem prądotwórczym.

Z kolei właściciele doszczętnie spalonego domu tymczasowo zajmują doraźnie zaadaptowany stary budynek, który był przeznaczony do rozbiórki. Ich dzieci mieszkają teraz u rodziny z innej miejscowości.

"Ci ludzie stracili cały dorobek swojego życia"- podkreśla Kazimierz Skóra dziękując jednocześnie wszystkim osobom okazującym wsparcie poszkodowanym: instytucjom, samorządom, miejscowym strażakom OSP, sąsiadom i mieszkańcom gminy. Wójt Grębowa poinformował, że nawet przy dużym zaangażowaniu i najśmielszej perspektywie, odbudowanie domu po którym pozostały tylko osmolone mury i strop będzie możliwe najwcześniej latem przyszłego roku. Pomoc pogorzelcom z Grębowa można przesyłać przez platformę "Pomagam.pl"

Dotychczas nie ustalono jeszcze przyczyny pożaru ale najprawdopodobniej było to zwarcie instalacji elektrycznej.

Relację przygotowała Wanda Piasek.

--:--
--:--


Fot. Wanda Piasek

3 grudnia ·  07:36

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez