Wiadomości
RZESZÓW

Podkarpacki "Parasol" z nagrodą prezydenta Andrzeja Dudy

15 lis · 15:44
Podkarpacki "Parasol" z nagrodą prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył dziś, po raz siódmy, nagrody „Dla Dobra Wspólnego”, które przyznawane są w 4 kategoriach. W tym roku w kategorii "Dzieło - przedsięwzięcie, projekt" nagrodę otrzymała podkarpacka organizacja obywatelska PARASOL, która pomaga uchodźcom z Ukrainy.

Gdy dowiedzieliśmy się, że wybuchła wojna zatrząsł nam się świat i rozdzwoniły telefony... Każdy chciał pomóc i opanowując ten chaos zaczęliśmy działać

- powiedziała Edyta Salnikow, prezes Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego, moderator grupy Parasol.


Ta nagroda pokazuje, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią organizacje pozarządowe. Ich działanie jest bardzo ważne, aby budować silne społeczeństwo"

- dodaje Edyta Salnikow.

Trzon grupy Parasol tworzy kilkanaście organizacji i tysiące wolontariuszy, którzy pomagają uchodźcom z Ukrainy i wspomagają działania innych organizacji, które chcą nieść tę pomoc.

Nagroda Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” wręczana jest corocznie. Promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Honoruje szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

fot. Mariusz Piątkiewicz

15 listopada ·  15:44

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez