Wiadomości
TARNOBRZEG

Nagrody dla działkowców

16 sie · 08:30
Nagrody dla działkowców

Rodzinny Ogród Działkowy „NADOLE” został ogłoszony Wzorowym Ogrodem w Tarnobrzegu. Komisja konkursowa przyznała mu największą liczbę punktów i pierwsze miejsce, za które zarząd Ogrodu otrzymał okazały puchar prezydenta Tarnobrzega oraz nagrodę pieniężną. Drugie miejsce przyznano Rodzinnemu Ogrodowi Działkowemu „WYMYSŁÓW”, zaś trzecia lokata i nagroda 2 tysięcy złotych zasili konto Ogrodu „MOKRZYSZÓW”.

Konkurs odbył się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Do rywalizacji zgłosiły się wszystkie ROD z terenu miasta, a obecnie w Tarnobrzegu funkcjonuje ich siedem.

Konkurs miał na celu zachęcić zarządy i mieszkańców - działkowców, skupionych w Rodzinnych Ogrodach Działkowych do dbałości o nie, nie tylko w kontekście podejmowania prac porządkowych, ale także prac organizacyjno-technicznych i wprowadzania rozwiązań zmierzających do poprawy warunków ochrony środowiska naturalnego. Członkowie komisji byli pod wrażeniem tego, jak piękne są ogrody działkowe na terenie Tarnobrzega i jak ciekawie zorganizowane.

fot. archiwum

16 sierpnia ·  08:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez