Wiadomości
RZESZÓW

Dziennikarze Telewizji Rzeszów nagrodzeni

19 wrz · 16:41
Dziennikarze Telewizji Rzeszów nagrodzeni

Dziennikarze Telewizji  Rzeszów zostali nagrodzeni i wyróżnieni podczas 28. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP w Białymstoku.

Tytuł Dziennikarza Roku przyznano Mariuszowi Mendyckiemu. Jurorzy docenili jego profesjonalizm oraz rzetelną i obiektywną prezentację ważnych tematów m. in. w pierwszych dniach wojny na Ukrainie relacjonował wydarzenia na granicy.

Mariusz Mendycki wspólnie z Iloną Małek zdobyli także drugą nagrodę w kategorii najlepszy program publicystyczny.  To program Głos Regionów Interwencje „Wojna o tereny zielone w Rzeszowie”. W czerwcu dziennikarze spotkali się z mieszkańcami terenów przyłączonych do miasta, by porozmawiać o kontrowersyjnym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Autorami najlepszego newsa zostali Anna Tomczyk i Jerzy Sowwa. Wspólnie przygotowali materiał o wiosce Szaróweczka w rejonie chmielnickim.

W kategorii najlepszy film dokumentalny wyróżnienie otrzymali Jerzy Oleszkowicz oraz Leszek Staroń za film o życiu i karierze Emanuela Schlechtera. Jego piosenki „Umówiłem się z nią na dziewiątą" czy „Tylko we Lwowie” przed wojną śpiewały największe gwiazdy kina i kabaretu.

W tegorocznym konkursie dziennikarze rywalizowali w ośmiu kategoriach. Przysłano ponad 400 materiałów.

fot. TVP3 Rzeszów

19 września ·  16:41

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez