Wiadomości
TARNOBRZEG

Nagrodzone przedszkolaki

7 gru · 17:47
Nagrodzone przedszkolaki

Wojciech Mazgaj z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu został zwycięzcą II edycji konkursu plastycznego „Od ziarna aż po plon”.

Organizatorem przedsięwzięcia były Zakłady Chemiczne „Siarkopol”, a merytorycznie wpierał je tarnobrzeski oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac od przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat. Ich dzieła nawiązywały jednego z haseł przewodnich konkursu. A były to m.in. : „Zboże w słońcu lśni”, „Truskawka, jak słodko to brzmi”, „Jesteśmy borówki, dorodne borówki”, „Mamy taktykę na paprykę”, „Nie wpuścimy Cię w maliny” lub „Warzywno-owocowy zawrót głowy”.

Jak powiedział prezes zarządu Siarkopolu Wojciech Brzezowski, każdy z uczestników wykazał się kreatywnością i dużym talentem plastycznym.

Pozostałe nagrody indywidualne otrzymali: Natalia Świergul z Przedszkola nr 9 w Tarnobrzegu oraz Nel Krupa z Przedszkola w Gorzycach.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe którymi były m.in. smartwatche, zestawy do malowania, książki edukacyjne i gry planszowe. Natomiast przedszkola, których dzieci były reprezentantami otrzymały bony pieniężne o wartości 5000 zł, 3000 zł i 1000 zł. Pieniądze posłużą do zakupu pomocy dydaktycznych, zabawek lub wyposażenia niezbędnego do codziennego funkcjonowania. Zwycięskie placówki otrzymały ponadto tytuł Przedszkola Pozytywnego Wzrostu.

I miejsce - Wojciech Mazgaj i wyróżnienie specjalne - Adam Wrona z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu
I miejsce - Wojciech Mazgaj z Przedszkola nr 7 
I Wyróżnienie - Dorian Cepiela z Przedszkola nr 8 w Tarnobrzegu
II miejsce - Natalia Świergul z Przedszkola nr 9 w Tarnobrzegu
II wyróżnienie - Adam Homarowicz z Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu
II wyróżnienie - Adam Homarowicz z Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu
III miejsce Nela Krupa z Przedszkola w Gorzycach
III wyróżnienie - Zuzia Bajda - Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie
III wyróżnienie - Zuzia Bajda - Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie
Wyróżnienie specjalne- Adam Wrona z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu

Fot. organizatorzy konkursu

7 grudnia ·  17:47

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez