Wiadomości

Nowa strona internetowa Szlaku Architektury Drewnianej

7 kwi · 11:00
Nowa strona internetowa Szlaku Architektury Drewnianej

Zmodyfikowana została strona internetowa Podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej. Uzupełniono ją nowymi treściami również w języku angielskim i ukraińskim oraz fotografiami. Witryna umożliwia zwiedzanie wybranych obiektów także w wirtualnej rzeczywistości. Kolorowa cerkiew w Świątkowej Wielkiej, drewniany kościół w Lutczy, kościół w Porębach Dymarskich oraz cerkiew w Gorajcu dzięki technologii VR można obejrzeć z każdej strony i z wielu perspektyw. Zastosowano mechanizmy ułatwiające korzystanie ze strony także osobom niedowidzącym. Użyteczne jest także oznaczenie obiektów na mapie.

Perełkami podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej są obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO — dwa kościoły w Bliznem i Haczowie oraz cztery cerkwie, w Chotyńcu, Radrużu, Smolniku i Turzańsku. Wyjątkowe miejsce zajmuje również Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku — największy skansen w Polsce, który w autentyczny sposób oddaje klimat dawnych wsi i miasteczek południowo-wschodniej Polski.

Więcej na odświeżonej stronie Szlaku Architektury Drewnianej – LINK

Modernizacja strony Szlaku Architektury Drewnianej była możliwa dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Zadanie zostało wykonane w ramach projektu Transgraniczny Szlak Architektury Drewnianej szansą zachowania unikatowego dorobku dziedzictwa kulturowego polsko-ukraińskiego pogranicza realizowanego przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Samorządów „Euroregion – Karpaty – Ukraina”.

7 kwietnia ·  11:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez