Wiadomości
STALOWA WOLA

Nowe kierunki na KUL w Stalowej Woli

19 mar · 19:01
Nowe kierunki na KUL w Stalowej Woli

Nowe kierunki kształcenia zostaną uruchomione w stalowowolskiej Filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. To "Kierunek o rodzinie", "Bezpieczeństwo narodowe", "Administracja" oraz "Dietetyka".

Władze lubelskiej uczelni przewidują w przyszłości stałe poszerzanie oferty dydaktycznej oraz dostosowywanie jej do potrzeb lokalnego środowiska. Takie działania to efekt przekształcenia Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli w Filię Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Jak przekonywał rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski oferta kształcenia, która pojawi się tutaj od października, to również efekt ścisłej współpracy z lokalnym samorządem, bardzo mocno zainteresowanym rozwojem kształcenia akademickiego. Na KUL w Stalowej Woli studiuje obecnie około stu osób.

W 2014 roku miasto oddało do użytku uczelni nowoczesny budynek na potrzeby Inżynierii Materiałowej, a rok później przekazano obiekt dla studentów kierunku Inżynieria Środowiska. Obie inwestycje o wartości ok. 50 milionów złotych zostały wsparta środkami z Unii Europejskiej. Ponadto biblioteka KUL przeniosła sie do nowoczesnego obiektu Biblioteki Międzyuczelnianej.


Fot. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Stalowej Woli / facebook

19 marca ·  19:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez