Wiadomości
ŁAŃCUT

Nowoczesny dworzec PKP w gminie Czarna

20 kwi · 09:58
Nowoczesny dworzec PKP w gminie Czarna

Mieszkańcy poddębickiej gminy Czarna od jesieni będą mogli korzystać z nowoczesnego dworca PKP. Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku i jego otoczeniu. Stary dworzec został już wyburzony.

Parterowy budynek składa się z dwóch części połączonych wiatą. Jest tam poczekalnia i toalety, a w tzw. części miejskiej przewidziano niewielki lokal komercyjny. Dworzec wyróżniać będzie wieża zegarowa o wysokości prawie 8 metrów. Nowy obiekt jest realizowany w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego z szeregiem nowoczesnych, ekologicznych i zwiększających komfort podróżnych rozwiązań. To m.in. monitoring, pompa ciepła, energooszczędne oświetlenie z automatyką, a na dachu 12 paneli fotowoltaicznych. Będą elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów oraz system informacji głosowej. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obok dworca powstanie parking z 24 miejscami postojowymi. Koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Podobny dworzec jak w Czarnej zbudowano w Sędziszowie Małopolskim.

20 kwietnia ·  09:58

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez