Wiadomości

Nowoczesny sprzęt w szpitalu w Mielcu

3 paź · 18:00
Nowoczesny sprzęt w szpitalu w Mielcu

Poprawi się bezpieczeństwo pacjentów w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom do sterylizacji narzędzi, chorzy będą lepiej chronieni przed zakażeniami.

Nowy sprzęt zastąpi wysłużone urządzenia, które miały już 24. lata, ulegały awariom i często zaburzały pracę centralnej sterylizatorni, jednostki ważnej dla prawidłowego funkcjonowania szpitala

- powiedział dyrektor lecznicy, Jarosław Kolendo.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Fryderyk Kapinos zwrócił uwagę, że dzięki nowym urządzeniom poprawią się warunki dla pracowników, a przed wszystkim bezpieczniejsi będą pacjenci. Narzędzia nie będą opuszczać szpitala, co miało miejsce w czasie pandemii.

Skróci się obieg, narzędzia po operacji zjadą bezpośrednio do działu, w którym zostaną zdezynfekowane

- dodał parlamentarzysta.

Nowe urządzenia w dziale Centralnej Sterylizacji mieleckiego szpitala to sterylizator parowy, który kosztował ponad 275 tysięcy złotych i został zakupiony z rządowego programu inwestycji lokalnych. Prawie milion czterysta tysięcy kosztował sterylizator niskotemperaturowy, wraz z myjniami do narzędzi i obuwia operacyjnego, a także stacją uzdatniania wody. Pieniądze na ten cel pochodziły z funduszu przeciwdziałania COVID - 19.

fot. archiwum

3 października ·  18:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez