Wiadomości
KROSNO

Krosno: mural poświęcony Ignacemu Łukasiewiczowi

16 lip · 16:00
Krosno: mural poświęcony Ignacemu Łukasiewiczowi

W centrum Krosna powstał mural poświęcony postaci wybitnego wynalazcy Ignacego Łuksiewicza. Jest to kolejne podkarpackie przedsięwzięcie, wpisujące się w trwający w Polsce Rok Łukasiewicza.

Autorem wielkopowierzchniowej kompozycji, która widnieje na jednej z kamienic prowadzących do krośnieńskiego rynku, jest wybitny polski ilustrator Mateusz Kołek. Sam mural wykonał Kamil Kuzko, autor wielu monumentalnych malowideł ściennych.

Uroczyste odsłonięcie muralu zaplanowano na 30 lipca podczas ,,Festiwalu Produktów Podkarpackich w Świet(l)nym Mieście”, kiedy odbędą się także inne wydarzenia kulturalne.

Mural powstał z inicjatywy Samorządu Województwa Podkarpackiego, Miasta Krosna i Muzeum Rzemiosła w Krośnie, jego stworzenie wsparły również: Muzeum Podkarpackie w Krośnie i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

fot. archiwum

16 lipca ·  16:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez