Wiadomości
STALOWA WOLA

Sprzęt za ponad 2 miliony złotych trafił do szpitala w Stalowej Woli

22 gru · 11:05
Sprzęt za ponad 2 miliony złotych trafił do szpitala w Stalowej Woli

Nowy specjalistyczny sprzęt o wartości ponad 2 miliony złotych trafił do szpitala w Stalowej Woli. To m.in. nowy ambulans, a także nowoczesna aparatura dla kilku oddziałów oraz pracowni. Najbardziej znaczące urządzenia to mikroskop do zabiegów chirurgii kręgosłupa i endoskop. Ten ostatni będzie służył do diagnostyki i zabiegów za pomocą elastycznego przewodu.

Ponadto do stalowowolskiej lecznicy trafiły respirator, przenośny system ultrasonograficzny, zamrażarka do przechowywania osocza, zestaw holterowski, aparat do terapii High Flow oraz doposażenie do tomografu komputerowego. Szczególnie cenny jest mikroskop do zabiegów okulistycznych. Jak powiedziała Anna Schossler, kierująca oddziałem okulistyki, urządzenie firmy ZEISS pozwoli na wykonywanie bardzo precyzyjnych operacji wewnątrzgałkowych, a także przy usuwaniu różnych zmian na powiekach i spojówkach. Ponadto dzięki nowym urządzeniom będzie można wykonywać skomplikowane operacje neurochirurgiczne, robiąc jedynie małe nacięcia, co wpłynie na szybszy powrót do zdrowia pacjentów.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki uzyskaniu 900 tysięcy złotych dofinansowania ze środków rezerwy celowej budżetu państwa oraz środków w podobnej wysokości, przekazanych przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

fot. Robert Pytka

22 grudnia ·  11:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez