Wiadomości
TARNOBRZEG

Wkrótce otwarcie obwodnicy w Tarnobrzegu

4 paź · 14:02
Wkrótce otwarcie obwodnicy w Tarnobrzegu

Jeszcze co najmniej miesiąc trzeba będzie poczekać na możliwość przejazdu nową obwodnicą Tarnobrzega. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe na liczącym 9 kilometrów nowym odcinku drogi, która powstała by rozładować coraz większe natężenie ruchu w centrum miasta. Dotyczyło on szczególnie tranzytu pojazdów ciężarowych przez centrum Tarnobrzega.

Jak poinformowała Barbara Trzeciak naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega, wykonawca zasygnalizował zakończeni prac do końca października. Biorąc pod uwagę konieczność powołania komisji odbiorczej i możliwość usunięcia usterek przewiduje się dopuszczenie drogi obwodowej do ruchu w połowie listopada.

Obwodnica Tarnobrzega rozpoczyna się na rondzie przy ulicy Sikorskiego w sąsiedztwie stacji paliw. Następnie trasa prowadzi w kierunku osiedla Miechocin, później wzdłuż ulicy 12 Października biegnie po terenach rolnych, leśnych, ogrodach działkowych. Potem wzdłuż linii kolejowych, pod wiaduktem na ulicy Henryka Sienkiewicza, do ronda przy ulicy Bema, wzdłuż Dworcowej. Obwodnica kończy się na rondzie przy Parku Przemysłowo-Technologicznym w osiedlu Zakrzów.

Wybudowana obwodnica jest drogą klasy G z nawierzchnią bitumiczną po jednym pasie ruchu w każdym kierunku o szerokości 3,5 metra oraz poboczu o szerokości 1,25 metra. Realizacja inwestycji kosztowała prawie 50 milionów złotych.

fot. archiwum

4 października ·  14:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez