9-letni Sebastian Sroka z Sędziszowa Małopolskiego wykazał się ogromną odwagą i odpowiedzialnością, jak na swój młody wiek. Chłopczyk uratował swojego ojca.
2 maja mężczyzna stracił przytomność, kiedy był sam w domu z synem. Ten nie wiedząc co się stało zadzwonił pod numer alarmowy 112 i wezwał pomoc.
Wszystko powiedziałem co się stało. Przyjechała karetka. Otworzyłem bramę i zabrali tatę.
– wspomina Sebastian Sroka.
Chłopczyk w rozmowie z dyspozytorem powiedział, że jego ojciec leży na podłodze i nie reaguje. Dzięki bohaterskiej postawie chłopca, jego ojciec trafił pod opiekę lekarzy.
Dziś burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć pogratulował Sebastianowi bohaterskiej postawy i wręczył mu statuetkę Małego Superbohatera. Niestety tata chłopca dziś w nocy zmarł, ale dzięki jego reakcji miał szansę walczyć o życie, a najbliżsi mogli się z nim pożegnać.
Fot. M. Idzik
Komentarze (0)
Zasady publikowania komentarzy