Wiadomości
PRZEMYŚL

Oskarżony o przetrzymywanie syna jako zakładnika stanie przed sądem

14 cze · 13:02
Oskarżony o przetrzymywanie syna jako zakładnika stanie przed sądem

Mężczyzna, który zabarykadował się z 4,5-letnim synem w kamienicy w Przemyślu, aby zmusić policjantów do odstąpienia od interwencji służbowej stanie przed sądem. Przemyska Prokuratura Okręgowa zakończyła śledztwo w tej sprawie.

W grudniu ubiegłego roku policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w budynku przy ulicy Słowackiego. 36-letni Łukasz P. zamknął się wraz z synem w jednym z pokoi. Mężczyzna groził, że targnie się na własne życie, jeśli policjanci nie zrezygnują z interwencji – miał przy sobie nóż. 36-latek nie chciał z nikim rozmawiać. Po kilku godzinach policyjni kontrterroryści siłowo weszli do pokoju i zatrzymali agresora. Chłopiec trafił pod opiekę matki.

Jak ustalono, Łukasz P. znajdował się pod wpływem amfetaminy. Usłyszał m.in. zarzut przetrzymywania syna jako zakładnika, znieważenia policjantów oraz kierowania gróźb karalnych wobec byłej konkubiny. Oskarżonemu grożą minimum 3 lata więzienia. Mężczyzna jest znany policjantom z wcześniejszych interwencji. Miał zakaz zbliżania się i kontaktowania się z konkubiną.

Fot. Jeremiasz Jankowiak

14 czerwca ·  13:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez