Wiadomości

Ostrzeżenie dla pływających!

18 cze · 13:00
Ostrzeżenie dla pływających!

Policja i straż pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą podczas upalnego weekendu. Brygadier Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej zwraca uwagę na to, by zachować rozwagę, nie kąpać się pod wpływem alkoholu i unikać dzikich kąpielisk.

Betleja przypomina też o możliwych urazach związanych z nieodpowiedzialnym zachowaniem, chodzi o skoki na główkę albo na nogi, co może skończyć się kalectwem lub śmiercią. Służby apelują, by szczególną uwagę zwracać na dzieci. Warto pamiętać, by unikać szoku termicznego i schłodzić ciało wodą przed wejściem do akwenu. Rozwaga zalecana jest podczas pływania na dmuchanych materacach.

Jak informuje policja – od początku tego roku na Podkarpaciu odnotowano trzy utonięcia, przy czym – nie było żadnych od początku czerwca, a w ubiegłym roku w regionie utonęły 32 osoby.

Również leśnicy apelują o odpowiedzialne zachowanie podczas leśnych wędrówek. Najbardziej sucho może być na północy Podkarpacia.

Fot. archiwum

18 czerwca ·  13:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez