Wiadomości
JAROSŁAW

W Jarosławiu muszą ograniczyć wydatki

14 lis · 13:00
W Jarosławiu muszą ograniczyć wydatki

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch powiedział, że w przyszłym roku miasto musi drastycznie ograniczyć wydatki. Brakuje prawie 19 milionów złotych, aby zbilansować budżet na 2023 rok.

Na sesji rady miasta Waldemar Paluch podkreślił, że to skutek m.in. wysokiej inflacji, wzrostu cen energii i paliw oraz zmniejszenia dochodów dla gmin z podatków CIT i PIT. Dodał, że rosną koszty np. obsługi kredytów, gospodarowania odpadami, funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz wynagrodzeń.

Burmistrz Jarosławia wyjaśnił, że samorząd musi zwiększyć dochody, a może to zrobić tylko podnosząc podatki lokalne. Waldemar Paluch powiedział, że konieczne jest znaczne ograniczenie wydatków, by miasto mogło dalej normalnie funkcjonować. Oszczędności mają dotyczyć m.in. oświetlenia ulic, rezygnacji z niektórych inwestycji oraz ograniczenia miejskich imprez.

Jarosławska rada miasta nie zajęła się dzisiaj stawkami podatku od nieruchomości i środków transportu. Z powodu nieobecności kilku radnych opozycji nie było niezbędnego do tego kworum.

fot. archiwum

14 listopada ·  13:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez