Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Parlamentarzyści komentują działania podejmowane w związku z pandemią koronawirusa

17 sty · 09:18
Parlamentarzyści komentują działania podejmowane w związku z pandemią koronawirusa

Podkarpaccy parlamentarzyści komentowali na naszej antenie działania podejmowane w Polsce w związku z pandemią koronawirusa. Poseł PSL Mieczysław Kasprzak uważa, że konieczne są tu bardziej zdecydowane kroki, ponieważ z powodu COVID-19 umiera w kraju po kilkaset osób dziennie. Działania koalicji rządowej w tej dziedzinie uznał za niewystarczające.

Nasz gość przypomniał, że od wielu tygodni dyskutuje się o projekcie ustawy dającej pracodawcom możliwość sprawdzania, czy pracownicy są zaszczepieni. Według posła Kasprzaka wystarczy jednak, że na ulice wyjdzie grupa antyszczepionkowców, albo zaprotestuje kilku posłów i PiS wycofuje się z tego.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Babinetz przyznaje, że projekt ustawy o weryfikacji covidowej jest wciąż analizowany przez ekspertów ze względu na różnice zdań wewnątrz klubów parlamentarnych. Nasz gość liczy jednak na to, że wkrótce zostanie uchwalony przez Sejm przy wsparciu innych ugrupowań.

Piotr Babinetz opowiedział się też za tym, by w skład nowej rady medycznej przy premierze weszli także np. psychologowie. Chodzi o to, by gremium to starało się pogodzić pomysły dotyczące zaostrzenia metod walki z koronawirusem, z możliwymi społecznymi skutkami tych działań – podkreślił poseł PiS.

Dodał, że 80 procent wskazań poprzedniej rady zostało wdrożonych w życie. Niedawno 13 z 17 członków rady medycznej przy premierze złożyło rezygnacje.

Rozmowę prowadził Dawid Osysko.

--:--
--:--

Fot. Jeremiasz Jankowiak

17 stycznia ·  09:18

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez