Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Parlamentarzystki komentują zmiany podatkowe w ramach programu Polski Ład

10 sty · 09:30
Parlamentarzystki komentują zmiany podatkowe w ramach programu Polski Ład

Podkarpackie parlamentarzystki komentują zmiany podatkowe w ramach programu Polski Ład. Zdaniem poseł Joanny Frydrych z Platformy Obywatelskiej Polacy stracą na wprowadzanych rozwiązaniach. Nasz gość przypomina, że w tym miesiącu wielu emerytów, nauczycieli, pracowników służb mundurowych otrzymało mniejsze wynagrodzenia. Poseł Frydrych dodaje, że panuje ogromna drożyzna, mamy największą inflację od lat, rosną ceny prądu i gazu, co przekłada się na ceny towarów i usług. Działania osłonowe rządu uważa za spóźnione.

Poseł Teresa Pamuła z PIS ripostuje, że rząd przygotował pakiet działań antyinflacyjnych m.in. projekt obniżki VAT-u na paliwa czy dodatek drożyźniany dla gospodarstw domowych. Parlamentarzystka podkreśla, że na Polskim Ładzie zyska zdecydowana większość Polaków. W kieszeniach podatników ma zostać 17 miliardów złotych. Teresa Pamuła dodaje, że premier przeprosił wszystkich, którzy dostali niższe wynagrodzenia w styczniu. Gotowe jest już rozporządzenie korygujące pomyłkę przy naliczaniu podatków i jednorazowy ubytek w pensjach zostanie wyrównany.

Nasz gość dodaje, że Polski Ład przewiduje m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku czy też brak podatków dla rodzin z czwórką dzieci. Poseł Teresa Pamuła podkreśla, że na wzrost inflacji w Polsce ma wpływ sytuacja międzynarodowa związana z przemysłem energetycznym i paliwowym.

Rozmowę prowadzi Dawid Osysko.

--:--
--:--

Fot. Jeremiasz Jankowiak

10 stycznia ·  09:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez