Wiadomości
PRZEWORSK

Pięcioosobowa rodzina z Przeworska bez dachu nad głową

30 lis · 12:00
Pięcioosobowa rodzina z Przeworska bez dachu nad głową

Bez własnego dachu nad głową została pięcioosobowa rodzina z Przeworska. Dom pani Zofii Flis w środku nocy stanął w płomieniach. Na szczęście mieszkańcy budynku zdołali wybiec na zewnątrz, ale stracili dorobek całego życia. Teraz są rozdzieleni i mieszkają u krewnych. Choć wszyscy są wdzięczni losowi za to, że żyją, najbardziej chcieliby wrócić do własnego domu, w którym mieszkali od zawsze. Nie wiadomo jednak czy będzie to możliwe i czy budynek da się wyremontować, czy też wybudować na nowo, by ich najbliżsi mogli wrócić do siebie. Jednak odbudowa strat przekracza ich możliwości.

W pomoc poszkodowanym włączyło się miasto, przekazując zasiłek, teraz trwa poszukiwanie lokalu zastępczego. Osoby, które chcą pomóc pogorzelcom, wszelkie informacje uzyskają w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przeworsku. Można też wpłacać pieniądze na konto.

Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą dokonywać wpłat na konto Getin Noble Bank SA nr: 19 1560 0013 2951 4958 7000 0008 z dopiskiem: „Pomoc dla rodziny Pani Zofii Flis”.

Relację przygotował Wojciech Wójcik.

--:--
--:--

Fot. Wojciech Wójcik

30 listopada ·  12:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez