Wiadomości

Pieniądze dla hodowców świń

31 sty · 12:07
Pieniądze dla hodowców świń

Około 1100 wniosków wpłynęło do podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od hodowców trzody chlewnej w regionie. - To bardzo mało. Z naszych informacji wynika, że powinno być ich znacznie więcej. Zachęcamy, aby złożyć dokumenty i ubiegać się o pomoc finansową  - powiedziała Radiu Rzeszów Magdalena Rożek, zastępca dyrektora oddziału. Chodzi o jednorazowe wsparcie w ramach programu "Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych wpływem rosyjskiej inwazji na Ukrainę". Hodowcy trzody chlewnej mogą otrzymać od 2 tys. 400 zł do nawet 70 tys. zł. - Rolnik musi spełnić określone warunki, czyli m.in. prowadzić hodowlę, w której od kwietnia 2021 roku do końca marca ubiegłego roku powinno urodzić się co najmniej 10 świń - dodaje Magdalena Rożek.

Termin na złożenie wniosków (wyłącznie drogą elektroniczną) został wydłużony do 7 lutego. Rolnicy mogą skorzystać, w razie potrzeby, ze stanowiska komputerowego w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Decyzja zostanie wydana w ciągu 45 dni od otrzymania wniosku i zakończenia naboru. Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. archiwum

31 stycznia ·  12:07

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez