Z kilkugodzinną wizytą przebywała dzisiaj (17.03) na Podkarpaciu Pierwsza Dama Czech Eva Pavlova. Małżonkę prezydenta Czech Petra Pavla podjęła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
Obie odwiedziły m.in. hub medyczny w Jasionce koło Rzeszowa. Utworzone w sierpniu ubiegłego roku centrum pomaga w ewakuacji pacjentów z Ukrainy do państw UE. Eva Pavlova zapoznała się z zasadami funkcjonowaniu hubu.
Drugim punktem przyjazdu do naszego regionu była wizyta w centrum wsparcia dla uchodźców prowadzonym przez UNHCR przy ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie. Pierwsza Dama Czech rozmawiała tam z Ukraińcami, którzy znaleźli w Polsce swój drugi dom.
Małżonce prezydenta Czech cały czas towarzyszyła wojewoda Ewa Leniart. Przypomnijmy, że Petr Pavel, który 9 marca objął stanowisko prezydenta Czech, przyjechał w czwartek do Polski. To jego druga, po podróży na Słowację, wizyta zagraniczna w charakterze głowy państwa. Pavel spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą i marszałkami Sejmu oraz Senatu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
fot. Filip Kłęk
Komentarze (0)
Zasady publikowania komentarzy