Wiadomości

"Weekend z wojskiem" w Przemyślu

15 sie · 19:57
"Weekend z wojskiem" w Przemyślu

Piknik militarny w Przemyślu był jedną z imprez, organizowanych przez MON i Wojsko Polskie w ramach tegorocznej akcji "Weekend z wojskiem". Podobne imprezy odbyły się też w Jaśle, Dębicy, Rzeszowie i Stalowej Woli.

Podczas dzisiejszego przemyskiego pikniku na dolnej stacji wyciągu narciarskiego można było obejrzeć ekspozycję ciężkiego sprzętu wojskowego. Prezentowane były m.in. czołg "Leopard", moździerz samobieżny "Rak", wyrzutnia rakietowa "Langusta" oraz broń i wyposażenie osobiste żołnierzy. Używany sprzęt i pojazdy prezentowały tez inne służby mundurowe: Straż Graniczna, Policja, Straż Pożarna i Krajowa Administracja Skarbowa.

Podczas pikniku zainteresowani służbą wojskową mogli uzyskać informację na jej temat, a nawet wypełnić zgłoszenie w mobilnym punkcie informacyjno-rekrutacyjnym. Promowana była nie tylko dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, ale także inne jej formy: służba zawodowa, terytorialna służba wojskowa czy program Legia Akademicka.

W czasie pikniku w Przemyślu odbyły się również koncerty muzyczne piosenek wojskowych oraz seans w kinie plenerowym, podczas którego zaprezentowany został film "Miasto 44".

fot. archiwum

15 sierpnia ·  19:57

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez