Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Piotr Miąso o budowie dróg i mostów w 2022 roku

12 sty · 09:31
Piotr Miąso o budowie dróg i mostów w 2022 roku

Przebudowę dróg, budowę mostów i tunelu zapowiada na ten rok samorząd województwa podkarpackiego.

Jak wylicza dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Piotr Miąso, m.in. kontynuowana będzie przebudowa tras Przeworsk-Kańczuga i Solina-Myczków, podpisano też umowę na budowę tunelu pod torami w Łańcucie. Ponadto ruszy gruntowny remont trasy Nowa Dęba-Nisko oraz drogi z Rzeszowa w stronę lotniska w Jasionce, która ma uzyskać drugi pas. Nasz gość dodaje, że rozpocznie się też budowa 2 mostów przez San – w okolicach Jarosławia i Stalowej Woli.

PZDW chce też wiosną rozpocząć budowę łącznika obwodnicy Sanoka z centrum miasta. Ta trasa już dawno miała być gotowa, ale problemy z wykonawcą doprowadziły do zerwania kontraktu – sprawę prawdopodobnie rozstrzygnie sąd.

Samorząd stawia też na rozwój tras dla rowerzystów, takie planowane są m.in. w Bieszczadach – powstaną przy okazji remontu tzw. dużej pętli.

Jak mówi Piotr Miąso, plany obejmują odcinki od Radoszyc przez Cisną do Ustrzyk Górnych, a także na północ do Ustrzyk Dolnych. Poszukiwane jest też miejsce na wytyczenie trasy od Przemyśla do Ustrzyk Dolnych – by połączyć bieszczadzkie szlaki z bardzo popularną trasą Green Velo.

Relacja Janusza Jaracza.

--:--
--:--

Fot. PZDW

12 stycznia ·  09:31

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez