Wiadomości
TARNOBRZEG

Decyzja w sprawie OZE w Tarnobrzegu zapadnie wkrótce

21 wrz · 11:08
Decyzja w sprawie OZE w Tarnobrzegu zapadnie wkrótce

Dopiero na przełomie września i października zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonanie instalacji OZE w domach jednorodzinnych w Tarnobrzegu. Dotyczy to domostw, które na inwestycje otrzymają dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. W Tarnobrzegu jest ponad 670 chętnych do skorzystania z 85 proc. dofinansowania do zakupu i zamontowania instalacji fotowoltaicznej.

Wpłynęło 5 ofert, które ciągle są poddawane ocenie. Władze miasta w tegorocznym budżecie zabezpieczyły na zakup, dostawę i montaż instalacji prawie 11 milionów złotych.

Jak poinformował Wojciech Lis, rzecznik prasowy prezydenta Tarnobrzega, aktualnie trwa weryfikacja ofert, z których 3 mieszczą się w przedziale cenowym. Jednak, jak zaznaczono w przetargu brane są pod uwagę także inne kryteria, a to przedłuża weryfikację złożonych propozycji. Wyłoniony wykonawca ma zakończyć realizację przedsięwzięcia do końca listopada 2023 roku.

Łączna moc instalacji zamontowanych na ponad 670 domach jednorodzinnych ma wynieść prawie 3 kW.

fot. archiwum

21 września ·  11:08

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez