Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Podkarpaccy politycy komentują bieżące wydarzenia

8 lut · 09:20
Podkarpaccy politycy komentują bieżące wydarzenia

Podkarpaccy politycy komentują luzowanie obostrzeń epidemicznych oraz wewnętrzną sytuację i propozycje programowe ugrupowań politycznych. Przypomnijmy, jak zdecydował rząd, od 12 lutego nastąpi w reżimie sanitarnym otwarcie hoteli, kin, teatrów, basenów i stoków narciarskich.

Według posła PO Pawła Poncyljusza rząd zdecydował się na ten krok pod naciskiem części branż, które protestowały zbyt małej pomocy, nadal są też sfery działalności, którym potrzebne jest pilne odmrożenie. Takie branże jego zdaniem to np. restauracje i kluby fitness.

Poseł PO dodaje, że brak odmrażania gospodarki np. w sferze turystyki może spowodować przejmowanie części infrastruktury turystycznej za część jej wartości i za pomocą środków nieznanego pochodzenia.

Jak argumentuje wicemarszałek Podkarpacia Stanisław Kruczek, lider Porozumienia Jarosława Gowina w okręgu rzeszowskim, przy znoszeniu ograniczeń wciąż trzeba brać pod uwagę zagrożenie pandemiczne. Jak dodaje, skalę pomocy zawsze można uznać za niewystarczającą, ale możliwa do przekazania pomoc cały czas trafia do przedsiębiorców.

Komentując zastrzeżenia części ugrupowań opozycyjnych do przedstawionego przez Platformę pomysłu opozycyjnej koalicji bez wcześniejszego uzgodnienia tego z potencjalnymi współkoalicjantami poseł Poncyljusz mówi, że wierzy iż emocje opadną. Kiedy wsłuchać się w to co mówi lewica czy Polska 2050 to opinie, co do zmian w Polsce są bardzo zbieżne z prezentowanymi przez PO — dodaje parlamentarzysta.

Natomiast zapytany o sytuację w Porozumieniu Jarosława Gowina po usunięciu z partii Adama Bielana i jego wcześniejszych wypowiedziach, że Jarosław Gowin nie jest prezesem partii wicemarszałek Stanisław Kruczek mówi, że Gowin pozostaje prezesem jego ugrupowania. Jego zdaniem zastosowanie normalnych procedur dotyczących wyboru władz partii uniemożliwiła sytuacja pandemiczna, ale nie znaczy to, że te zastosowane były niezgodne z przepisami.

Rozmowę prowadzi Jerzy Pasierb:

--:--
--:--


Fot. archiwum

8 lutego ·  09:20

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez