Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Podkarpaccy politycy komentują sytuacje na granicy polsko-białoruskiej

22 lis · 10:34
Podkarpaccy politycy komentują sytuacje na granicy polsko-białoruskiej

Podkarpaccy politycy komentują sytuacje na granicy polsko-białoruskiej. Jak mówi pierwszy z naszych dzisiejszych gości, Adam Dziedzic, prezes wojewódzkich struktur PSL na Podkarpaciu, w sprawie rozwiązania kryzysu migracyjnego trzeba korzystać z obecności Polski w strukturach międzynarodowych, a ograniczenia na granicy wprowadzone ustawą mogą być zdaniem PSL sprzeczne z Konstytucją.

Jak dodaje, sytuacja dotycząca imigracji nie jest nowa, zabrakło pozyskania informacji w tej kwestii przez odpowiednie służby.

Poseł PiS Andrzej Szlachta ripostuje, że sytuacja na granicy jest kryzysem politycznym wynikłym, a nie migracyjnym, wywołanym świadomie przez reżim Aleksandra Łukaszenki w celu destabilizacji Unii Europejskiej. Jak dodaje parlamentarzysta, Polskę w kwestii rozwiązania kryzysu na granicy wspiera w społeczność międzynarodowa, a rząd prowadzi w tej sprawie szereg działań, np. premier Matusz Morawiecki spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Litwy, Łotwy i Estonii, czyli krajów również narażonych na konsekwencje działań ze strony białoruskiej.

Według Straży Granicznej w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do dwóch dużych prób nielegalnego przekroczenia granicy, a w ciągu doby do łącznie ponad 340.

Rozmawiał Jerzy Pasierb.

--:--
--:--

Fot. Jeremiasz Jankowiak

22 listopada ·  10:34

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez