Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Podkarpaccy politycy komentują sytuację pandemiczną

8 mar · 09:28
Podkarpaccy politycy komentują sytuację pandemiczną

Podkarpaccy politycy komentują sytuację pandemiczną i protesty które odbyły się w miniony weekend w Rzeszowie.

W sobotę demonstrowali w Rzeszowie m.in. taksówkarze – domagający się otwarcia gospodarki oraz przedstawiciele branży weselno-rozrywkowej, którzy chcą powrotu do pracy w reżimie sanitarnym. Swój protest przeprowadzili także nauczyciele domagający się od rządu pełnego otwarcia placówek edukacyjnych.

Jak powiedział dzisiejszy gość Radia Rzeszów, poseł SLD Wiesław Buż, konieczne jest podjęcie zdecydowanych działań dotyczących ratowania branż, które nie zostały objęte wcześniej rządowym wsparciem.

Branża taksówkarska jest na przykład branżą towarzyszącą, ktoś powie - możecie funkcjonować, ale kogo wozić skoro nie funkcjonuje rozrywka, kultura czy nauka.

– dodał parlamentarzysta Lewicy.

Poseł PiS Tadeusz Chrzan ripostuje, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i wyrzeczeniom przedsiębiorców polska gospodarka w stosunku do gospodarek starych krajów Unii ma się dobrze.

W trakcie pandemii rząd reaguje na bieżąco - wydłużane są zasiłki, wprowadzane nowe tarcze i wspierane nowe branże.

– mówił poseł Chrzan, dodając, że każda pomoc jest natomiast warunkowana zasobami budżetowymi.

Zdaniem posła Chrzana pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy będą solidną trampoliną do podniesienia gospodarki w okresie postpandemicznym. Z kolei poseł SLD Wiesław Buż powiedział, że Lewica ma propozycje dotyczące wykorzystania pochodzących z Funduszu środków, zadeklarował także głosowanie jego ugrupowania za ratyfikacją Funduszu.

Z gośćmi rozmawiał Jerzy Pasierb.

--:--
--:--

Fot. archiwum

8 marca ·  09:28

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez