Wiadomości
RZESZÓW

Podkarpacki Urząd Wojewódzki upamiętnił wybitnych przywódców

11 lis · 20:10
Podkarpacki Urząd Wojewódzki upamiętnił wybitnych przywódców

Sala Kolumnowa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie otrzymała imię Ojców Niepodległości. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą Józefa Piłsudzkiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa oraz Ignacego Daszyńskiego.

Jak powiedziała wojewoda Ewa Leniart, jest to podziękowanie dla przywódców za przywrócenie państwu polskiemu suwerenności.

Sześciu przywódców polskiego państwa, nie bacząc na różnice polityczne, miało na uwadze potrzebę przywrócenia niepodległego państwa. Chcemy wyrazić wdzięczność, ale także podkreślić, że włączając się trzy lata temu w obchody stulecia odzyskania niepodległości zobligowaliśmy wszystkich do tego, aby w różny sposób wyrażać wdzięczność tym, którzy przywrócili nam wolność i niepodległość.

-mówiła wojewoda.

Tablica upamiętniająca sześciu wybitnych Polaków została oficjalnie odsłonięta przez wojewodę Ewę Leniart oraz dyrektora rzeszowskiego IPN Dariusza Iwaneczko. Podczas uroczystości wykład wygłosił dr Jacek Magdoń z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie.

fot. Marek Maśniak

11 listopada ·  20:10

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez