Wiadomości
RZESZÓW

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne staje się faktem

1 cze · 18:44
Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne staje się faktem

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne staje się faktem. Podczas konferencji prasowej na stadionie CWKS Resovii w Rzeszowie wicepremier Piotr Gliński ogłosił, że z budżetu Państwa zostanie przeznaczonych 60 milionów złotych na budowę najnowocześniejszego obiektu sportowego w Polsce:

--:--
--:--

Dumny z tego powodu jest prezes okręgowego związku lekkoatletycznego Janusz Mazur:

--:--
--:--

Z Budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego zadowolony jest także prezes CWKS Resovia S.A. – Adrian Rudawski:

--:--
--:--

Pełniący obowiązki prezydenta  Rzeszowa  Marek Bajdak poinformował, że w najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego:

--:--
--:--

Inwestycja powstanie na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Do dyspozycji sportowców będzie  m.in. kryta sześciotorowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe, strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców. W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Cała inwestycja wyniesie blisko 120 milionów złotych.

Ponadto, jak zaznaczył Piotr Gliński, dofinansowanie w wysokości 12,5 miliona złotych otrzyma także przebudowa basenu na ulicy Matuszczaka w Rzeszowie.

Inwestycję wspierają obecni na konferencji Europoseł – Tomasz Poręba, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, a także Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztof Sobolewski.

Fot. M. Marczydło

1 czerwca ·  18:44

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez