Wiadomości
JASŁO

XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny

27 wrz · 16:00
XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny

„Poezja i proza na drogach i bezdrożach” – pod takim hasłem rozpoczyna się w Jaśle XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny. Gośćmi festiwalowych wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej będą autorzy związani z ziemią jasielską i Beskidem Niskim.

O godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie z Piotrem Mareckim, który wychował się w Trzcinicy, a mieszka w Krakowie, gdzie jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się mediami cyfrowymi, tworzy literaturę eksperymentalną. W trakcie spotkania Piotr Marecki opowie o swoich najnowszych książkach „Polska przydrożna” i „Romantika”.

Z kolei jutro z czytelnikami spotka się, pochodząca z okolic Jasła, poetka Katarzyna Szweda, a jednym z tematów festiwalowego wieczoru będzie jej debiut literacki „Bosorka” – książka, nawiązująca do łemkowskiego doświadczenia rodzinnego Autorki.


Gośćmi XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego do 10 października będą jeszcze m.in. ceniony pisarz i eseista Andrzej Stasiuk, Mania Strzelecka – autorka książki dla dzieci i dorosłych „Beskid bez kitu” oraz Robert Król, autor poematu „Polka”.

Fot. materiały prasowe

27 września ·  16:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez