Wiadomości
STRZYŻÓW

Pogrzeb byłego proboszcza z Czudca

4 gru · 24:27
Pogrzeb byłego proboszcza z Czudca

śp. ks. Stanisław Kopeć (Fot. diecezja.rzeszow.pl)

W niedzielę (6 grudnia) odbędzie się pogrzeb ks. Stanisława Kopcia byłego proboszcza w Czudcu. Msza rozpocznie się o godzinie 13 w kościele parafialnym w Czudcu, natomiast eksporta śp. ks. Stanisława do kościoła odbędzie się w sobotę, o godz. 11 – czytamy na stronie Diecezji Rzeszowskiej. Miał 89 lat, a od 65 był kapłanem.

Ks. Stanisław Kopeć zginął tragicznie na ul. Jasielskiej w Czudcu, na drodze między plebanią a kościołem. Gdy przechodził przez jezdnię, na łuku drogi, został potrącony przez samochód, reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Jak podaje Kuria Diecezjalna w Rzeszowie, ks. Stanisław Kopeć urodził się 29 stycznia 1931 r. w Radwanie (parafia Smęgorzów) k. Dąbrowy Tarnowskiej. 29 czerwca 1955 r., po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w kilku parafiach, m.in. w katedrze w Tarnowie oraz w parafii farnej w Ropczycach. W 2003 r. przeszedł na emeryturę i przebywał w Czudcu jako rezydent.

Pracował jako wikariusz w parafiach Wielopole Skrzyńskie, Lubzina i  Tarnów – katedra. W 1964 r. został proboszczem w Radgoszczy k. Tarnowa., w 1992 r. został mianowany proboszczem w parafii farnej w Ropczycach, w 1993 r. proboszczem i kustoszem Sanktuarium w Czudcu. W 2003 r. przeszedł na emeryturę i przebywał w Czudcu jako rezydent. W latach 2006-2008 przebywał jako misjonarz w Żytomierzu na Ukrainie. Był kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej w Strzyżowie i kapelanem Papieża Franciszka.

4 grudnia ·  24:27

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez