Wiadomości

Policjanci uroczyście obchodzili swoje święto w Zaczerniu koło Rzeszowa

20 lip · 17:00
Policjanci uroczyście obchodzili swoje święto w Zaczerniu koło Rzeszowa

W Zaczerniu koło Rzeszowa podkarpaccy policjanci uroczyście obchodzili swoje święto. Jest to okazja nie tylko do wręczenia odznaczeń i awansów. Brązowy Medal Zasłużony dla Policji otrzymał między innymi podinspektor Marek Hajduk. W policji służy 27. Jak mówi, ta praca daje mu wiele satysfakcji, szczególnie w momentach, kiedy udaje się człowiekowi pomóc.

Komendant wojewódzki policji w Rzeszowie inspektor Dariusz Matusiak podkreślił, że bycie funkcjonariuszem policji to honor i prestiż, ale przede wszystkim odpowiedzialność i zobowiązanie. Podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji za służbę. „Medalami Za Długoletnią Służbę” Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył 42 policjantów i pracowników Policji (9 złotych, 27 srebrnych i 6 brązowych). To odznaczenie jest nagrodą za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał 52 odznaki „Zasłużony Policjant” (6 srebrnych i 46 brązowych).

Z okazji Święta Policji, awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 1239 podkarpackich policjantów.

Podkarpacie lokuje się wśród najbezpieczniejszych regionów w kraju. Na wysokim poziomie utrzymuje się wykrywalność przestępstw a tych kryminalnych, przekracza 70%.

Mówiła Olga Hałabud.

--:--
--:--

Fot. Olga Hałabud

20 lipca ·  17:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez