Wiadomości

Policjanci mogli przyczynić się do śmierci 42-latka

22 wrz · 18:49
Policjanci mogli przyczynić się do śmierci 42-latka

Interwencja policjantów mogła przyczynić się do śmierci 42-letniego mężczyzny w Radymnie - tak wynika ze wstępnej opinii biegłego przekazanej  prokuraturze. Dwaj funkcjonariusze, którzy zatrzymali Krystiana S. zostali zawieszeni w obowiązkach służbowych.

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok biegły stwierdził, że na zgon mężczyzny miał wpływ ucisk szyi czyli tzw. chwyt obezwładniający zastosowany przez policjantów. Nie wykluczył on jednak także innych przyczyn. W poniedziałek  mundurowi wyprowadzili 42-latka z jednego ze sklepów w Radymnie. Według świadków został on powalony na ziemię i był przyduszany. Gdy mężczyzna stracił przytomność, policjanci przystąpili do reanimacji, ale nie udało się go uratować.

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić, czy funkcjonariusze  przekroczyli uprawnienia podczas interwencji i czy zgon Krystiana S. był efektem ich działania. Wiadomo, że mundurowi  interweniowali w związku z wcześniejszym  zgłoszeniem dotyczącym agresywnego zachowania 42-latka. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.

fot. archiwum

22 września ·  18:49

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez