Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Politycy o głosowaniu w sprawie zmian podatkowych wprowadzanych przez Polski Ład

20 wrz · 10:00
Politycy o głosowaniu w sprawie zmian podatkowych wprowadzanych przez Polski Ład

Podkarpaccy politycy, posłowie PiS i lewicy skomentowali na naszej antenie sejmową debatę i głosowanie w sprawie zmian podatkowych wprowadzanych przez Polski Ład.

W piątek Sejm skierował projekt tych zmian do komisji. Zdaniem posła Lewicy Wiesława Buża, choć jego ugrupowanie mogłoby poprzeć niektóre rozwiązania podatkowe, to jako całość Polski Ład nie wpłynie korzystnie na gospodarkę. Zdaniem parlamentarzysty lepsze byłoby osobne głosowanie poszczególnych rozwiązań podatkowych.

Jeden lub dwa dobre projekty to za mało, żeby zapłacić za nie destabilizacją systemu podatkowego czy zapaścią usług publicznych oraz pogłębieniem fatalnego systemu, w którym najmniej zarabiający płacą najwyższe podatki.

– powiedział parlamentarzysta Lewicy.

Posłanka PIS Teresa Pamuła ripostuje, że konsekwencją zamian podatkowych wprowadzanych przez Polski Ład ma być to, że w kieszeniach Polaków pozostanie więcej pieniędzy, a później staną się one kolejnym impulsem do rozwoju.

Te pieniądze wrócą do gospodarki, Polacy zainwestują w różne rzeczy, te pieniądze będą kołem zamachowym dla zwiększenia wszystkich dochodów.

– powiedziała posłanka PiS. Teresa Pamuła spodziewa się wielu wniosków opozycji podczas prac w komisji.

Jak jednak dodaje, główne założenia zmian podatkowych nie powinny raczej ulec zmianie. W piątek Sejm przegłosował również ustawę, dzięki której do samorządów w ramach rekompensaty za zamiany w podatkach trafi w tym roku dodatkowe 8 miliardów zł, które mają zostać wykorzystane w roku 2022. Opozycja postulowała zwiększenie tej kwoty.

Rozmawia Jerzy Pasierb.

--:--
--:--

Fot. Jeremiasz Jankowiak

20 września ·  10:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez