Wiadomości
STALOWA WOLA

Pomoc dla Pani Anieli

7 paź · 11:00
Pomoc dla Pani Anieli

Od wczoraj trwa remont domu Pani Anieli Świerkuli, mieszkanki Korabiny w gminie Bojanów. W lipcu spłonął dach na jej domu, a dodatkowo na skutek zalania wodą zniszczeniu uległy pomieszczenia mieszkalne. Pani Aniela jest osobą straszą samotną, przed czterema laty zmarł jej mąż, przez wiele lat zmagający się z ciężką chorobą i niepełnosprawnością. Na domiar złego przed laty straciła ona syna w tragicznych okolicznościach.

Po lipcowym dramacie kobieta straciła nadzieję i pogrążyła się w rozpaczy. Ale w trudnym momencie z pomocy przyszli jej strażacy ochotnicy z sąsiedniej miejscowości z jednostki OSP w Gowźdźcu.

Kilkunastoosobowa ekipa nieodpłatnie zajęła się rozbiórką spalonej więźby dachowej, a w ciągu kilku godzin pracy dom zyskał już nowe zadaszenie. Prace kontynuowane będą dziś, aż do chwili pokrycia budynku blachą, która z kolei w dużej części podarowała jedna z firm z branży budowlanej. Ponadto w funduszu gminnego podarowano drewno na dach.

Strażacy OSP w Gwoźdźcu na swym profilu Facebook uruchomili zbiórkę na stronie zbieram.pl - DLA PANI ANIELI - REMONT DOMU PO POŻARZE.

fot. Robert Pytka

7 października ·  11:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez