Wiadomości
SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI

Potrójne szczęście

25 lut · 14:31
Potrójne szczęście

Potrójne szczęście w Sędziszowie Małopolskim. Dorotka, Kaja i Jaś to urocze trojaczki, a zarazem nowi mieszkańcy gminy. Dzieci przyszły na świat 13 września 2020 roku i są pierwszymi dziećmi Państwa Dominiki i Jakuba Machów. Narodziny trojaczków w gminie Sędziszów ostatni raz zdarzyły się 27 lat temu. Właśnie z tej okazji burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć złożył dzisiaj szczęśliwym rodzicom gratulacje i przekazał upominek od samorządu- potrójny wózek i 3 body dla dzieci z logiem miasta.

Wielkie szczęście dla nas. Każdy dzień jest inny. Zebranie ich jest najtrudniejsze. Wszędzie się spóźniamy. Karmienie różnie, co 2, 3 godziny. Jasiu je co 2, no bo on jest chłop. Dajemy radę.

– mówią rodzice trojaczków.

Rodzice trojaczków, zgodnie z przyjętą wczoraj przez Radę Miejską w Sędziszowie Małopolskim uchwałą, otrzymają jednorazowe świadczenie pieniężne po 2 tys. na każde dziecko w ramach programu "Wsparcie na Starcie". Świadczenie przysługuje rodzicom z tytułu urodzenia się dwojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu.Fot. Maciej Idzik

25 lutego ·  14:31

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez