Wiadomości
JAROSŁAW

Potrójny jubileusz Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki

9 cze · 20:16
Potrójny jubileusz Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Wzruszenie, duma i radość towarzyszyły obchodom potrójnego jubileuszu obchodzonego dzisiaj (09.06.2021) przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. 120 lat temu został otwarty gmach Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", w którym teraz mieści się Ośrodek, a 110 lat temu został tam otwarty Kinematograf "Sokoła". Trzeci jubileusz to, przesunięte o rok, obchody 75-lecia Domu Kultury w Jarosławiu.

Podczas uroczystej gali, Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska dyrektorka Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki powiedziała, że placówka jest spadkobierczynią szlachetnych tradycji Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Przypomniała też, że w budynku "Sokoła" odbywały się spektakle teatralne, koncerty, a w 1911 roku powstał Kinematograf, w którym mieszkańcy Jarosławia mogli oglądać pierwsze filmy polskie i zagraniczne.

Z kolei burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch pogratulował byłym i obecnym pracownikom Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki zaangażowania i pasji w krzewieniu kultury.

Jubileusz uświetnił spektakl pt. „Mały szkopuł” w reżyserii Pawła Sroki, do muzyki  Wiktora Maruta, w wykonaniu pracowników Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. W holu placówki otwarta została wystawa fotograficzna „Ciekawostki i fakty z historii Sokoła”.

Fot. Iwona Piętak

9 czerwca ·  20:16

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez