Wiadomości
PRZEMYŚL

Prezydent miasta o Salvinim: jego obecność tutaj to skrajna bezczelność

8 mar · 16:28
Prezydent miasta o Salvinim: jego obecność tutaj to skrajna bezczelność

 Do Przemyśla przyjechał były wicepremier Włoch Matteo Salvini, który znany jest ze swoich dobrych kontaktów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Salvini jest obecnie członkiem humanitarnej misji włoskiego parlamentu, która w ramach OBWE przyjechała do Polski.

Lider skrajnie prawicowej Ligi Północnej chciał wystąpić na konferencji prasowej wspólnie z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem, przed dworcem PKP, gdzie zlokalizowany jest punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy. Jednak  zakończyła się ona po zaledwie dwóch minutach.

Prezydent Bakun przekazał Salviniemu koszulkę z podobizną Putina i zaproponował, aby w tej koszulce senator udał się na granicę albo do jednego z ośrodków dla uchodźców. Matteo Salvini nie przyjął prezentu i opuścił konferencję. Wojciech Bakun podziękował włoskim organizacjom i mieszkańcom tego kraju za okazywaną pomoc. Podkreślił jednocześnie, że nie ma szacunku dla Salviniego, a jego obecność w Przemyślu uznał za skrajną bezczelność.

Były wicepremier Włoch w rozmowie z dziennikarzami potępił agresję Putina i zadeklarował, że też chce powstrzymać wojnę.

PAP

8 marca ·  16:28

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez