Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Prof. Grzegorz Raba o oddziale klinicznym w przemyskim szpitalu wojewódzkim

23 lut · 09:03
Prof. Grzegorz Raba o oddziale klinicznym w przemyskim szpitalu wojewódzkim

W Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu powstał pierwszy oddział kliniczny. Gość Radia Rzeszów, Profesor Grzegorz Raba – ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego cieszy się z podpisania umowy placówki z Uniwersytetem Rzeszowskim. Wylicza korzyści dla pacjentek nowo powstałego oddziału. To m.in. dostęp do nowatorskich metod leczenia, a także wysoki standard realizowanych świadczeń. Każdy oddział kliniczny szkolący studentów, podlega audytom, dzięki czemu jest większa kontrola nad jakością świadczeń.

Oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej jako pierwszy na Podkarpaciu, poza placówkami rzeszowskimi i pogotowiem, został oddziałem klinicznym. W pazdzierniku pojawią sie na odzdziale studenci medycyny. To bardzo ważne, ponieważ – jak powiedział prof. Grzegorz Raba – w Przemyślu wiek specjalistów ginekologii i położnictwa znacznie przekracza 50 lat. Brakuje młodych ludzi, którzy chcieliby wybierać taką specjalizację.

Przemyska ginekologia od początku pandemii działa w formie hybrydowej i przyjmuje pacjentki zarówno z koronawirusem, jak i niezakażone.

Rozmawiał Marek Cynkar.

--:--
--:--


Fot. archiwum

23 lutego ·  09:03

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez