Wiadomości
PRZEMYŚL

Przemyski szpital nagrodzony za projekt Aortic Center

11 paź · 16:10
Przemyski szpital nagrodzony za projekt Aortic Center

Przemyski szpital zajął 6 miejsce w konkursie „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2021”. Wyróżnienie zostało przyznane za stworzenie projektu Aortic Center. Jego celem jest leczenie tętniaków w obrębie tętnicy głównej oraz przeprowadzanie operacji metodą wewnątrznaczyniową. Stosuje ją zaledwie kilka ośrodków w Polsce, a na Podkarpaciu - tylko szpital w Przemyślu.

Tętniak jest groźną zmianą w budowie naczynia krwionośnego, którą trudno wykryć. Zastosowana w przemyskim szpitalu skoordynowana opieka nad pacjentem zwiększa szanse przeżycia. W przypadku rozpoznania tętniaka aorty pacjent jest przyjmowany do poradni bez kolejki. Jest regularne badany i obserwowany, dzięki czemu szpital może przeprowadzić zabieg w najbardziej odpowiednim momencie, a później, monitorować stan zdrowia po operacji. W 2021 r. w przemyskim szpitalu przeprowadzono je u ponad 60 pacjentów.

Wyróżnienie za projekt Aortic Center, nie jest pierwszym w historii placówki. Przemyski szpital został również doceniony rok temu, za projekt telerehabilitacji kardiologicznej.

fot: archiwum

11 października ·  16:10

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez