Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Przemysław Kunysz o podróżach w pandemii

20 lut · 09:06
Przemysław Kunysz o podróżach w pandemii

Pomimo pandemii, wiele osób decyduje się na wycieczkę do egzotycznych krajów. Jednym z nich jest Tanzania, o której opowiedział na naszej antenie przemyski przewodnik przyrodniczy i ornitolog Przemysław Kunysz.

Powiedział, że obecnie podróże odbywają się w reżimie sanitarnym i są droższe, głównie z uwagi na dodatkowe koszty testów na obecność koronawirusa - negatywne wyniki są warunkiem wejścia na pokład samolotu. Dodał, że po przylocie na lotnisko w stolicy Tanzanii uczestnicy wycieczki mają badaną temperaturę oraz sprawdzane są książeczki szczepień przeciw żółtej febrze.

Nasz gość przypomniał, że wycieczka z udziałem sześćdziesięcio-, siedemdziesięciolatków obejmowała mniej uczęszczane północno-wschodnie rejony Tanzanii. Zaznaczył, że przed powrotem do kraju polscy turyści na lotnisku w stolicy Tanzanii musieli ponownie przejść testy covidowe.

Przemysław Kunysz zwrócił uwagę na to, że Tanzania to państwo, w którym od maja ubiegłego roku oficjalnie nie ma koronawirusa - stąd decyzja o wyborze właśnie tego celu wyprawy.

Rozmawiał Marek Cynkar.

--:--
--:--


Fot. Marek Cynkar

20 lutego ·  09:06

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez