Wiadomości

Przyjazne urzędy skarbowe

20 lut · 13:16
Przyjazne urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy po raz 18 wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce. W tegorocznej edycji wyróżniono 64 urzędy. W tym gronie znalazły się 3 z Podkarpacia: Pierwszy Urząd Skarbowy w Rzeszowie oraz skarbówki w Ustrzykach Dolnych i w Lubaczowie.

Przedsiębiorcy oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. Pierwszy raz robili to za pomocą elektronicznych ankiet. Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także – tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie.

Wyróżnione urzędy mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. Jego organizatorem jest Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów.

Wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska podkreśliła ważną rolę konkursu w doskonaleniu pracy urzędów skarbowych w zakresie obsługi przedsiębiorców.

Chcemy, by współpraca administracji skarbowej i biznesu była oparta na zasadach partnerstwa. Konkurs na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy jest dla nas bardzo cenną inicjatywą. Przedsiębiorcy oceniają urzędy w anonimowych ankietach. Dzięki temu otrzymujemy realną ocenę naszego działania. Jest to dla nas impulsem do kolejnych zmian.

– powiedziała minister Magdalena Rzeczkowska.

Pełna lista kandydatów jest dostępna tutaj:

Lista laureatów 18. edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

20 lutego ·  13:16

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez