Wiadomości

Przysięga wojskowa w Boguchwale

18 mar · 15:16
Przysięga wojskowa w Boguchwale

Przysięgę wojskową złożyło w sobotę na Rynku w Boguchwale ponad stu żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Elewi ( żołnierze służby przygotowawczej - przyp.red) przeszli wcześniej podstawowe szkolenie wojskowe w 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich. Następny krok to 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne, po którym mogą w dalszym ciągu kontynuować karierę wojskową.

Jak napisał w liście do uczestników uroczystości wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, dobrowolna zasadnicza służba wojskowa cieszy się dużym zainteresowaniem ochotników.

Jesteście w gronie ponad 3300 ochotników uczestniczących w drugim turnusie w 2023 roku. Ponad 7000 żołnierzy jest w trakcie szkolenia specjalistycznego, a Wojsko Polskie rośnie w siłę

- napisał wicepremier Błaszczak.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, gratulując elewom w imieniu rządu podjęcia decyzji o służbie wojskowej przypominała, że żyjemy w czasach pełnych niepokoju i dlatego chcemy, aby Rzeczpospolita była bezpieczna.

Drogą do tego jest dzisiaj budowanie naszego potencjału militarnego. Składając przysięgę wojskową włączyliście się w ten proces

- mówiła Ewa Leniart.

Przysięga była częścią zorganizowanych w Boguchwale Wojskowych Targów Służby i Pracy, podczas których można było uzyskać kompleksową informację dotyczącą możliwości służby wojskowej.

Relacja Jerzego Pasierba.

--:--
--:--

fot. Michał Adamczyk, Jerzy Pasierb

18 marca ·  15:16

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez