Wiadomości
SANOK

PSL o rozszerzeniu Sanoka

22 lut · 15:34
PSL o rozszerzeniu Sanoka

W opinii podkarpackich ludowców – nie ma racjonalnego uzasadnienia dla rozbioru wiejskiej gminy Sanok. Miasto chce się powiększyć o ościenne sołectwa – 9 z gminy Sanok i jedno z Zagórza. Konsultacje społeczne zakończyły się już w Zahutyniu będącym częścią Zagórza – mieszkańcy niemal w stu procentach opowiedzieli się przeciwko włączeniu w granice miasta. Natomiast do 7 marca potrwają konsultacje w gminie Sanok, która miałaby utracić jedną trzecią swojej powierzchni.

Zdaniem szefa podkarpackiego PSL-u posła Mieczysława Kasprzaka – gmina radzi sobie wspaniale, ma wiele inwestycji w infrastrukturę, nie ma problemów finansowych, natomiast – według polityka – zadłużenie miasta Sanoka wynosi sto milionów złotych, a więc przekracza połowę budżetu.

Uczestniczący w spotkaniu z dziennikarzami Tadeusz Wojtas, przewodniczący rady gminy Sanok stwierdził, że miasto chce ratować swoje finanse kosztem ościennych samorządów.

Podczas przedpołudniowej konferencji prasowej poseł Kasprzak poinformował, że kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Rzeszowa będzie Edward Słupek, szef spółdzielni mieszkaniowej Zodiak.

Fot. Miasto Sanok

22 lutego ·  15:34

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez