Wiadomości
RZESZÓW

Pułkownik Robert Berej przejął obowiązki dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

10 lis · 17:06
Pułkownik Robert Berej przejął obowiązki dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

Zastąpił na tym stanowisku generała brygady Dariusza Lewandowskiego, który zostanie zastępcą dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Dzisiaj na rzeszowskim Rynku oficjalnie odczytano rozkaz w tej sprawie, odśpiewano hymn i przekazano sztandar oraz kryształową ciupagę, która jest symbolem dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. W wydarzeniu wzięło udział kilkuset żołnierzy, przedstawiciele władz, m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś,  prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Odchodzący ze stanowiska generał brygady Dariusz Lewandowski podkreślał, że jego podwładni w ciągu ostatnich czterech lat wykonali sporo pracy. Brygada była zaangażowana w działania NATO, walczyła ze skutkami powodzi i pandemii Covid-19.

Pułkownik Robert Berej zapowiedział, że będzie kontynuował zadania, które stoją przed 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich. Mówił o budowaniu korpusów dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, współpracy z WOT oraz współdziałaniu z sojusznikami państw NATO.

fot. Filip Kłęk, Marek Maśniak

10 listopada ·  17:06

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez