Wiadomości
RZESZÓW

Punkt szczepień powstanie w hali Podpromie

6 kwi · 16:30
Punkt szczepień powstanie w hali Podpromie

W rzeszowskiej hali Podpromie uruchomiony zostanie punkt szczepień masowych.  To wspólna inicjatywa miasta, które udostępni pomieszczenia oraz Centrum Medycznego „Medyk”, które zapewni sprzęt i kadry.

Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak podkreśla, że to ważna dla mieszkańców sprawa, dlatego trzeba działać szybko. Dodaje, że hala Podpromie z zapleczem parkingowym to dobry wybór na lokalizację takiego punktu .

Szczepienia będą prowadzone nie w głównej hali, gdzie rozgrywane są mecze, ale w bocznej sali treningowej. Na początek planowane jest uruchomienie 8 pomieszczeń do szczepień, tzw. boksów. Przedstawiciele Centrum „Medyk” deklarują  szczepienie ok. 2 tysięcy osób dziennie. Wtedy, gdy będą mogli się rejestrować wszyscy chętni, bez względu na wiek, planowane jest podwojenie liczby boksów, co pozwoli szczepić więcej osób.

Dodatkowo w najbliższych dniach przy hali Podpromie uruchomione mają być cztery punkty szczepień w systemie drive thru. W przygotowania zaangażowane jest wojsko oraz straż miejska.


Fot. mm

6 kwietnia ·  16:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez