Wiadomości
MIELEC

PZL Mielec stawia na ekologię

8 kwi · 15:30
PZL Mielec stawia na ekologię

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu stawiają na ekologię. Uruchomiły właśnie nowoczesny obiekt lakierni, który pozwoli na malowanie statków powietrznych, w tym samolotów M28 i śmigłowców Black Hawk zgodnie ze światowymi normami jakościowymi dla klasy VIP.

Inwestycja o wartości 13,5 mln zł pozwoliła na przekształcenie hali o powierzchni ponad 2 tys. m2 w jeden z najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Jak podkreśla prezes zarządu i dyrektor naczelny PZL Mielec Janusz Zakręcki.

Firma jest zaangażowana w sprawy związane z ochroną środowiska oraz promuje innowacyjność i odpowiedzialny rozwój biznesu.

Modernizacja lakierni to kolejna ważna inwestycja w mieleckich zakładach lotniczych. W zeszłym roku uruchomiono nowoczesny wydział produkcji części kompozytowych. Od prywatyzacji firmy w 2007 roku, w modernizacje hal produkcyjnych i infrastruktury zainwestowano w sumie ponad 150 mln USD.

Lakiernia została wyposażona w najnowocześniejsze układy wentylacji i filtracji, instalacje tryskaczy przeciwpożarowych oraz systemy wykrywania zagrożeń i automatykę, które gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa użytkowania. Zastosowane w obiekcie innowacyjne technologie gwarantują niskie koszty eksploatacyjne, minimalizują wpływ na środowisko naturalne oraz zapewniają jakość prowadzonych procesów na najwyższym, światowym poziomie.

– dodaje prezes mieleckich zakładów lotniczych Janusz Zakręcki.

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu należą do koncernu Lockheed Martin. To partner bezpieczeństwa narodowego Polski oraz krajowego przemysłu i gospodarki od ponad 20 lat. W ciągu ostatnich 10 lat firma zainwestowała w Polsce 1 miliard 800 milionów USD. PZL Mielec zatrudnia około 1700 pracowników to największy zakład produkcyjny firmy Lockheed Martin poza Stanami Zjednoczonymi.

--:--
--:--

Fot. archiwum

8 kwietnia ·  15:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez